جُستارها

Oliver Schmellenkamp

آموزگارانِ جَزینه

Oliver Schmellenkamp

Oliver Schmellenkamp

او تحصیلاتِ موسیقی‌اش  را در شهر کُلن  نزد «بیل دابینز» [Bill Dobbins]، «آندریاس لۆناردۆنی» [Andreas Lonardoni] و «فرانک هآونشیلد» [Frank Haunschild] به پایان برده و همچنین از کارگاه‌های آموزشیِ بزرگانی چون «کۆنراد پوٓپ» [Conrad Pope] (اُرکستراتور فیلم‌هایی چون: «جنگِ ستارگان» و «پارکِ ژوراسیک») بهره برده است.  

در حین تحصیل تجرب‍ﮥ همکاری با لیبل‌های بزرگ را در زمین‍ﮥ تولیدِ موسیقی الکترونیک به‌دست آورد و پس از پایانِ تحصیل‌اش به عنوانِ آهنگساز، پرودیوسر و طراحِ صدا در رادیو NRW (بزرگترین پخش‌کنندﮤ خصوصی دراروپا با بیش از ۱٬۵ میلیون شنونده در ساعت) مشغول به کار شد. با گذشتِ ۱۰ سال در بیش از ۵۰۰۰ پروژﮤ تولید موسیقی شرکت داشت:  از کارزارهای تبلیغاتیِ پرشمار برای شرکت‌هایِ بزرگی چون اتومبیلِ فورد گرفته تا تولیداتِ کُمدی و صدابرداریِ اجرای هنرمندانِ تراز اول در رادیو.

در استودیوی خانگی‌اش ولی بیشتر به فعالیتِ آهنگسازی برای تلویزیون و بازی‌های رایانه‌ای پرداخته است که در این میان می‌توان به ساخت موسیقی برای آگهیِ شرکت‌های «پپسی»، «ساب‌سترال» [Substral]، «هواپیماییِ برلین» [Air Berlin]، «اِدِکا» [Edeka]و «بایر سینالکو» [Bayer Sinalco]   و  غیره؛ همچنین ساختِ «هویتِ موسیقایی» برای کانال‌های تلویزیونیِ گوناگون مانند Direkt TV و سریال‌هایی چون Crime 360، American Cowboy،  Jesse James و Fight Science ا شاره کرد.

از سویِ دیگر «اُلیور اشمِلِن‌کامپ» ساختِ موسیقی برای بیش از ۱۰۰ «بازی ویدئویی» را  در کارنام‍ﮥ کاریِ خود دارد که از میان‌شان می‌توان به عنوان‌هایی چون  Batman  و Boulder Dash اشاره کرد و در این راستا او و همکاران‌اش توانستند جایزﮤ German Developer را برای بازیِ Trapped Dead در سال ۲۰۱۰  و همچنین جایزﮤ طلاییِ World Media Festival را ببرند.

او همچنین به عنوان نوازندﮤ باس در گروه موسیقی «Henrik Freischlader Band» در بیش از  ۵۰۰ کنسرت و جشنواره به اجرا پرداخته است.

«اُلیور اشمِلِن‌کامپ» از سال ۲۰۱۷ مدیرِ گروهِ «موسیقیِ رسانه» و از سال ۲۰۲۰  «رئیس شورایِ هماهنگی» در دانشگاهِ  JAM Music Lab ویَن  است. وی از سال ۲۰۱۸ بر روی پایان‌نام‍ﮥ دکترای خود-اش در دانشگاه دولتیِ موسیقی و هنرهای نمایشیِ وین (MDW) کار می‌کند.

  آثار «اُلیور اشمِلِن‌کامپ»  توسطِ انتشاراتِ موسیقیِ پرآوازﮤ  Universal Edition Vienna    (ناشر آثارِ  بزرگانی چون گوستاو مالر،  آروۆ پَرت و … ) منتشر می‌شود و او  همچنین عضوِ کاملِ GEMA و آموزش‌دهدﮤ تایید شدﮤ Steinberg است.